Aktualna sytuacja popandemiczna doprowadziła do kolejnej wielkiej epidemii- depresji. Wzrasta także liczba osób zmagających się z innymi problemami psychicznymi, w tym rośnie liczba zgłaszanych przypadków wypalenia zawodowego. 

Statystyki są przerażające – w ubiegłym 2022 roku – 2031 młodych osób próbowało popełnić samobójstwo, z czego 150 prób było udanych a 85 dotyczyło osób poniżej 13 roku życia.  

Z tego powodu powstała Fundacja Life Balance. 

Chcemy przedstawić i wprowadzić do nauki nową, alternatywną drogę do zdrowia psychicznego – poprzez promocję interdyscyplinarnego – holistycznego podejścia do zdrowia, opartego na modelu biopsychospołecznym. W naszych działaniach bazujemy na badaniach naukowych i sami je prowadzimy. Pragniemy pokazać, że człowiek to coś więcej niż tylko suma komórek, tkanek i narządów. Odnosimy się do zdrowia w kontekście fizycznym, psychicznym, społecznym, jak i transcendentalnym. Jak wykazują bowiem najnowsze, coraz liczniejsze badania naukowe, rozpatrywanie człowieka jedynie w wymiarze psycho-fizycznym nie prowadzi do prawdziwej realizacji dobrostanu psychicznego, a wręcz przeciwnie może być przyczyną licznych chorób ( m.in. Seligman M., Newberg A., Posner M., Davidson R.) 

Z tego powodu poprzez organizację programów, warsztatów, szkoleń i konferencji prezentujemy najnowsze, naukowe metody promocji zdrowia. Nasze wszelkie aktywności bazują na zweryfikowanych naukowo modelach interwencyjnych jak: 

 • Terapia Poznawczo-Behawioralna CBT i RTZ
 • Dialektyczna Terapia Behawioralna DBT
 • ACT
 • Psychologia Pozytywna
 • Logoterapia
 • Neuropsychologia
 • Neuronauki
 • Psychoneuroimmunologia
 • MBCT

Prowadzone przez nas badania mają na celu wprowadzenie również nowego modelu interwencyjnego – TNT – Transcendental Neurobehavioral Therapy

Przy naszych badaniach współpracujemy z Uczelniami:

 • Uniwersytetem Medycznym im K. Marcinkowskiego w Poznaniu
 • Wyższą Szkołą Inżynierii Zdrowia w Warszawie
 • Collegium Humanum w Warszawie 
 • Norweskim Uniwersytetem – NTNU 
 • Samadhi Institute w Hiszpanii
 • Universidad Camilo José Cela Madrid
 • European Institute of Consciousness Research
 • Cognitive Science & Welfare Technology

Uczymy jak pozytywnie radzić sobie ze stresem dnia codziennego. Uczymy rezyliencji, zdrowego myślenia i promujemy semantykę zdrowia. Pomagamy odkryć silne strony i uczymy jak korzystać z nich na co dzień aby żyć szczęśliwiej. 

Dążymy do wskazania, że „Life Blance” to umiejętność zauważania możliwości, doceniania życia, a także dążenie do samorozwoju. 

Najnowsze badania psychologii pozytywnej wskazują bowiem, że to właśnie koncentracja na silnych stronach i wartościach pomaga nie tylko zapobiegać chorobom takim jak depresja, wypalenie zawodowe czy inne choroby. Działamy zgodnie z modelem PERMAH prof. M.Seligmana

Poznaj depresję, poznaj siebie

To program naszej Fundacji, w ramach której prowadzimy bezpłatne warsztaty dla uczniów oraz studentów.  Akcję wsparły takie znane i lubiane osoby jak m.in.: Magdalena Stużyńska, Piotr Cyrwus, Izabela Trojanowska,  Barbara Wypych, Joanna Moro i Paulina Holtz.  

Nasz zespół

Magdalena Cieśla

Prezes Fundacji Magdalena Cieśla w ramach swojej działalności zawodowej od 2012  roku zajmuje się organizowaniem targów, konferencji oraz szkoleń i warsztatów- organizowała m.in. Międzynarodowe Targi Konopne Cannabizz w Warszawie, Targi – Dni Zdrowia w Poznaniu, Konferencję z udziałem prof. Campbella Z USA na MTP, Targi Zdrowych Produktów w Poznaniu, dodatkowo jest redaktorem naczelnym i współtwórcą Ogólnopolskiego Dwumiesięcznika o zdrowym stylu życia – Żyj naturalnie. Organizuje liczne warsztaty i szkolenia prozdrowotne. Od 2021 roku współpracuje z Uniwersytetem Medycznym im. K.Marcinkowskiego w Poznaniu w obszarze poszukiwania możliwych do zastosowania masowo, prostych metod prewencji depresji oraz technik redukcji stresu dla młodzieży.

Monika Jankowiak

Kierownik marketingu. Współorganizatorka licznych festiwali jogi wielkiego formatu, takich jak m.in. Joga Party w Krakowie i Festiwal Beztroska, a także innych wydarzeń w całej Europie. Pomysłodawczyni i założycielka projektu Innergize, w ramach którego prowadzi cykliczne zajęcia oraz szkolenia na uczelniach i w korporacjach w Norwegii.

Iwona Łatacz

Nasza managerka i stylistka treści. Content manager zajmująca się także Social Mediami. Od 2020 roku tworzy markę EcoBombs, która ma na celu stworzenie jak najwięcej łąk kwietnych, aby pomóc pszczołom oraz owadom zapylającym. Prywatnie mama na pełen etat, nieperfekcyjna pani domu, uzależniona od kawy, kochająca podróże i włoską kuchnię. Optymistycznie podchodząca do życia, wierząca w siebie i wizualizująca sobie cudowne łąki kwietne w najbliższym otoczeniu.